Zajímavá místa v okolí

Přidáno 18. 1. 2019

Hrad Loket - 19km

Hrad Loket pocházející z 12. století byl postaven v gotickém slohu a tyčí se asi 12 km od Karlových Varů na skalnatém masivu ve městě Loket, v Karlovarském kraji, v České republice.

 

Kolonády a minerální prameny – Karlovy Vary - 30km

Nejvyšší koncentrace horkých léčivých pramenů. Karlovy Vary jsou ve světě jedinečné svým počtem léčivých horkých pramenů. Vydejte se na jejich návštěvu, projděte se po kolonádách a napijte se ze 7 až 15 pramenů.

 

Jan Becher Museum - 30km

Muzeum Jana Bechera se nachází v centru Karlových Varů. Vydejte se prozkoumat svět slavných bylinných likérů. Původní továrnu, odkud likér Becherovka vyrazil do světa, dal v roce 1867 vybudovat Jan Becher. Muzeum Jana Bechera každoročně přiláká tisíce milovníků bylinných likérů Becherovka.

 

Moser - 30km

Navštivte nové Muzeum sklárny Moser v Karlových Varech, které nabízí unikátní pohled na historii sklářství. Nově koncipované, moderní expozice nabízejí poutavou prohlídku, která mapuje více než 150 let historie sklárny. Prohlídka představuje slavné majitele luxusních křišťálových výrobků z dílny Moser, společně s díly od nejstarších exemplářů sklárny až po současné kolekce.

 

Vánoční dům - 30km

Vánoční dům se nachází v karlovarském zámku Doubí, který se tyčí nad řekou Ohře. Pod vedením nadšené milovnice Vánoc, která si zde splnila svůj sen, tu vznikla jedinečná vánoční výstava. Vánoční dům je otevřen po celý rok, a umožňuje tak návštěvníkům zavzpomínat na Vánoce a užít si sváteční atmosféru, kdykoliv se jim zachce.

 

Motýlí dům - 40km

Motýlí dům se nachází nedaleko rozhledny Diana v Karlových Varech. Představuje tropickou zahradu s živými exotickými motýly z celého světa. V letové zóně o 100 m2 bude kolem vás poletovat více než 300 různobarevných motýlů, z nichž někteří mají rozpětí křídel až 20 cm. Můžete sledovat až 30 druhů motýlů v jejich přirozeném prostředí, a to včetně všech fází jejich životního cyklu.

 

Golf - 8 golfových hřišť ve vzdálenosti 35 km

Největší koncentrace golfu v zemi. Vyberte si z několika hřišť. Milovníci golfu si jistě přijdou na své. Karlovarský kraj nabízí několik kurtů s 9 jamkami a 18 jamkami.

 

Jízda na kole

Hotel je u cyklistické trasy, proto je místo vhodným pro cykloturistiku a její nadšence. Na hotelové recepci si můžete zapůjčit elektrokola (jen v hlavní sezóně a je omezený počet).

 

Mariánské Lázně - 27km

Lázeňské město uprostřed Slavkovského lesa. Můžete navštívit zpívající fontánu, lázně i Boheminium – expozici dokonalých modelů významných českých památek.

 

Františkovy Lázně - 16km

Další významné lázeňské město. Františkovy Lázně se společně s Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary ucházejí o zápis do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

SOOS - 20km

Jde o unikátní přírodní rezervaci severně od Františkových Lázní, z větší části ve Skalné (Kateřina - Hájek - Nový Drahov), kterou spravuje Muzeum Františkovy Lázně. Slovo „Soos“ znamená v egerlandském, tj. chebském německém nářečí „močál“.

 

Hrad a zámek Bečov nad Teplou - 31km

Hrad i zámek se nacházejí v Bečově nad Teplou – Karlovarském kraji. Součástí je restaurovaný románský relikviář sv. Maura. Hrad patří k přilehlé zámecké zahradě od druhé poloviny 19. století. Pod terasou se nachází rozsáhlý sklep bývalého pivovaru z 18. století. V roce 1996 se otevřela na nově rekonstruovaném hradě výstava gotického umění Západních Čech.

 

Jízda na motokárách - 10km

Vychutnejte si  adrenalinový zážitek na motokárové trati. Jízda ve vysoké rychlosti, zatímco země je tak blízko, vám přinese nezapomenutelný zážitek a úžasné vzpomínky. Motokároví nadšenci jistě ocení fakt, že Karlovarský kraj se může chlubit tím největším a nejmodernějším závodním okruhem v České republice.

 

 
Galerie